• KAPIDA ÖDEME - KREDİ KARTINA 4 TAKSİT
  • 100 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO - MAĞAZADA DEĞİŞİM

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Modelleri

Erkek çocuk spor ayakkabı modelleri, gündelik yaşam için kullanılabilecek rahat ve konforlu ayakkabılar olmalıdır. Moda değiştikçe çocuk ayakkabıları yetişkin ayakkabılarıyla yarışır hale geldi. Ünlü markalar daha şık ve konforlu modeller sunmaya başladılar. Spor ayakkabısı en çok giyilen ve tercih edilen ürünler arasındadır. Yürüyüş bozuklukları, duruş bozukluklarına sebep olmamak için ayakkabı seçimi yaparken sadece estetik açısından değil, sağlık açısından da değerlendirmek gerekir.

Moda Sektöründe Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Modelleri

Kız çocuklarına pembe ayakkabı, erkek çocuklarına mavi ayakkabı devirleri bitti. Çocukların ayakları şimdilerde daha renkli olmaya başladı. Daha canlı renkler çocuk ayakkabısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat erkek çocuk spor ayakkabı modelleri seçerken renklerden çok ayak yapısına göre rahat ayakkabılar seçmek önceliğimiz haline gelmelidir. Genellikle erkek çocukları kız çocuklarından daha hareketli yapıya sahiptir. Futbol ile ilgilenmeyen, top koşturmayla günü geçmeyen erkek çocukları yok denilecek kadar azdır. Durum böyle olunca ayakkabı seçiminde daha dikkatli olunması gerekiyor.

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Modelleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek çocuk spor ayakkabı modelleri çocuğun ayak yapısına göre seçilmelidir. İlk olarak çocuğun ayak numarasına bakılmalıdır. Ayakkabı seçerken ayak numarası da yetmeyebilir. Bazı kalıplar daha büyük ya da daha küçüktür. Bu yüzden ayakkabıyı çocuğunuza denettirmelisiniz. Çocuğunuz ayakkabıyla birkaç adım yürümelidir. Ayakkabı ne büyük ne de küçük olmalıdır. Ayak bileği rahat olmalı, çocuğunuz rahat hareket edebilmelidir. Büyük ayakkabılar yürüyüş bozukluğuna yol açabilir. Spor ayakkabılar hava almalıdır. Spor ayakkabı alırken iç dış kısımlara dikkat edilmelidir. Ayakkabının içyapısı ayağın doğal yapısına uygun olmalıdır. Spor ayakkabı hafif olmalıdır. Ağır materyallerden yapılan ayakkabılar ile çocuğun hareket özgürlüğü kısıtlanmamalıdır. Hafif malzemelerle üretilmiş, ortopedik ayakkabıları tercih etmek rahat ve konforlu yürüyüş sağlar. Bahar ve yaz aylarında mevsimsel olarak spor ayakkabı seçilmelidir. Ayak terleme yapabilir böylece kötü kokular oluşabilir. Spor ayakkabı çocuğunuzun topuk kısmına oturmalıdır. Ayakkabı tabanı, ayakkabıya binen yükü doğru şekilde dağıtmalıdır. Unutmayalım ki vücudu ayaklar tutar bu yüzden ayakkabı vücudu dengede tutmalıdır.
₺99,99 KDV Dahil
₺130,00 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
₺79,99 KDV Dahil
₺105,00 KDV Dahil
%24 İndirim
%24İndirim
₺79,99 KDV Dahil
₺105,00 KDV Dahil
%24 İndirim
%24İndirim
₺69,99 KDV Dahil
₺90,00 KDV Dahil
1