Kız Bebek Bot Modelleri

Kız bebek bot modelleri seçimi için bebeğinizin ilk adımlarıyla düşünme zamanı gelmiştir. Bebeklerin yürümeye başlaması ile birlikte attıkları adımın sağlam olması için ayakkabı ihtiyacı duyulacaktır. Artık patik çorapların yerini bebeğinizin küçük ayaklarını saran ayakkabı modelleri almıştır. Modanın her gün değişmesiyle çeşit çeşit modeller bulunmaktadır. Ama unutulmamalı ki çok sevimli, çok güzel görünen ayakkabılar basit işlevi olan ayakkabılar olmayabilir. Daha pratik giydirilebilecek ayakkabılar ve bebeğin rahat hareket etmesini sağlayacak ayakkabılar bakmanız önerilir. Bebek ayakkabısı seçerken dikkatli olunmalıdır. Aksi takdirde ortopedik gelişimine zarar gelebilir.

Kız Bebek Bot Modelleri Şekli

Kız bebek bot modelleri seçerken bebeğin ayaklarının rahat etmesi ve düzgün gelişmesi için ayakkabı burnunun şekli yuvarlak olmalıdır. Yuvarlak burunlu ayakkabılar ayağın daha rahat hareket etmesini sağlar. Ayakkabının yan tarafları dar olmamalı, ayak kenarlara sıfırlanmamalıdır. Bebek ayakkabısı doğru büyüklükte seçilmelidir. Bebeğiniz konuşamadığı için rahatsız bir ayakkabı giydiğinde bunu ifade edemeyebilir. Bu yüzden satın alınacak ayakkabının arkasında çekecek girecek kadar, ayakkabı ayaktan çıkmayacak kadar mesafe kalmalıdır. Ayakkabının ön kısmına bastırılarak başparmağın uç kısmı kontrol edilmelidir. Ayakkabı ile parmaklar arasında boşluk kalmalıdır.

Kız Bebek Bot Modelleri İçin Öneriler

Ayakkabı hafif olmalıdır. Dengede durmayı yavaş yavaş öğrenen bebek için ağır ayakkabılar katlanılmaz bir hal alır. Bebeğinizin yürümesini kolaylaştırmak için ayakkabı seçerken hafif ayakkabılar seçebilirsiniz. Ayrıca, Kız bebek bot modelleri esnek olmalıdır. Tabanı sert ayakkabılardan kaçınılmalıdır. İç tabanının da yumuşak olması gerekir. Tabanı sert, ayağa göre şekil almayan ayakkabılar bebeğin hareketini kısıtlar. Ayakkabı alırken ayakkabının esnekliğine bükerek bakılabilir. Bot denilince akla ilk olarak gelen noktalardan birisi sıcaklık birisi bir diğeri de kaymamasıdır. Bebeğinize bot seçerken botun deri olmasına özen gösterilmelidir. Seçilen ayakkabının hava alma özelliğine sahip olması gerekir. Hava alma özelliği ayakların terlemesini önleyecek ve ideal ısıyı da koruyacaktır. Kaymaz tabanlı ayakkabı alarak da bebeğinizin kaymasını engelleyebilirsiniz. Bunun için kauçuk tabanlı ayakkabılara bakılabilir. Bağcıklı botlardan kaçınılmalıdır. Bebekler hareketli olduğu için bağcığı bağlamanızı beklemeyebilirler. Bot seçerken cırt cırtlı ya da yan tarafında fermuarı bulunan ayakkabıları seçmeniz önerilir.
Kategori Menü