• KAPIDA ÖDEME - KREDİ KARTINA 4 TAKSİT
  • 100 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO - MAĞAZADA DEĞİŞİM

Kalın Topuk Kadın Ayakkabıları

Kalın topuk kadın ayakkabıları, günümüz modasında popüler tercihlerden biridir. İnce topuk ayakkabılara göre daha konforlu ve günlük kullanım açısından daha rahattır. Kalın topuk olması sebebi ile zemin- beden baskısını desteklemektedir. Kalın topuklu ayakkabılar, burkulma, incinme gibi sağlık sorunlarının da önüne geçmektedir.

Kalın Topuk Kadın Ayakkabısı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm topuklu ayakkabılarda olduğu gibi kalın topuk kadın ayakkabıları alınırken de akşam saatleri tercih edilmelidir. Gün içerisinde ayağın şişme dengesi, akşam saatlerinde belli olduğu için olası vurma problemleri ortadan kalkar. Ayak tipinin doğru bilinmesi de kalın topuklu ayakkabı seçiminde oldukça önemli unsurlardan biridir. Ayaklar parmak izleri gibi kişiye özeldir. Bazı ayak yapıları güçlü olsa da bazı ayak yapıları oldukça hassastır. Bu yüzden uzmanlar, ayak tipini bilmenin özellikle topuklu ayakkabı seçiminde, oluşabilecek olumsuz durumların ve kazaların önüne geçtiğini belirtmektedirler. Kalın topuklu ayakkabılar, ayak parmakları ve ayağın ön kısmını tam olarak kavradığı gibi topuğa da tam oturmalıdır. Ayakkabının uç kısmında belirli bir boşluk bırakılmalı ve ayak parmakları rahatça hareket ettirilebilir olmalıdır. Topuk boyu ile kişinin kendi boyu da doğru orantılı olmalıdır. Bunun sebebi, giyilen kalın topuk ayakkabıdan maksimum konfor ve destek almaktır. İnce topuk ayakkabılarda kaza geçirme ve yaralanma olasılığı, kalın topuklu ayakkabılarda ortadan kalkmaktadır.

Kalın Topuk Kadın Ayakkabı Modelleri

Zarafetin ve şıklığın sembolü olan topuklu ayakkabılar arasında oldukça rövanşta olan kalın topuk kadın ayakkabıları, sağlık ve konfor açısından kadınların sıklıkla tercih ettiği bir modeldir. Üreticiler, talep üzerine kalın topuk ayakkabı piyasasını çeşitlendirmişlerdir. Piyasa sürülen birçok yeni model, kalite, yapı malzemesi, ortopedik özellikler bakımından son dönem teknolojileri ile harmanlanmıştır. Bu modeller arasında en sık tercih edilen, kalın kısa topuk, bilekten bağlamalı ayakkabılardır. Günümüz modasını en iyi yansıtan bir diğer model ise, kalın topuklu, tek şeffaf bantlı modeldir. Bunların yanı sıra, burnu açık, yüksek kalın topuklu ve kış aylarında tercih edilen topuklu botlardır. Kalın topuklu botlar, kaymaz tabanları sayesinde kış aylarının vazgeçilmez bir tercihidir.
₺59,99 KDV Dahil
₺120,00 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
₺59,99 KDV Dahil
₺120,00 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
1