• KAPIDA ÖDEME - KREDİ KARTINA 4 TAKSİT
  • 100 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO - MAĞAZADA DEĞİŞİM

Erkek Çocuk Halı Saha Ayakkabısı

Erkek çocuk halı saha ayakkabısı adı üstünde halı sahada kullanılan ayakkabı modellerinden biridir. Halı saha ayakkabısı futbol ayakkabısı ya da krampon olarak da adlandırılır. Futbol ile ilgilenen çocuklar için önemli araçlardan biri olan halı saha ayakkabıları doğru seçilmelidir. Doğru halı saha ayakkabısının seçilmesi oyuncunun daha hızlı hareket etmesi ve oyunun kaliteli bir oyun olması demektir. Halı saha ayakkabısı oyundaki hızı arttırdığı gibi olası yaralanmaların da önüne geçmektedir.

Erkek Çocuk Halı Saha Ayakkabısı Özellikleri

Erkek çocuk halı saha ayakkabısı görüntü olarak spor ayakkabıya benzemektedir. Halı saha ayakkabısı çivili taban yapısıyla ve teknik olarak diğer ayakkabı modellerinden farklıdır. Ayakkabının çivili taban yapısı zeminin güçlü tutuşuyla mükemmel performans sağlamaktadır. Böylece oynarken kaymayı azaltmaktadır. Kramponların kısa dişleri vardır. Ayak tabanına oturan ergonomik yapısı sayesinde rahat hareket etmeyi sağlar. Günlük yaşamda kullanılabilir.

Erkek Çocuk Halı Saha Ayakkabısı Seçimi

Halı saha ayakkabılarının birçok teknik özelliği bulunmaktadır. İyi performans sağlayan erkek çocuk halı saha ayakkabısı almak için iyi bir araştırma yapmak önemlidir. Halı saha ayakkabılarının teknik özellikleri ve seçilen derinin yapısına göre fiyatları değişmektedir. Yüksek tabanlı, hava tabanlı gibi halı saha ayakkabı modelleri bulunmaktadır. Halı saha ayakkabıları ayağa tam oturmalıdır. Ayakkabı dar olmamalıdır. Ayakkabı parmaklara ve ayak tırnaklarına zarar vermemelidir. Halı saha ayakkabıları, sığır derisinden, suni deriden ya da kanguru derisi gibi çeşitli derilerden üretilmiş olabilir. Deri çeşitleri kullanım açısından farklılıklar sunuyor. Bu farklılıklar fiyatlar üzerinde de etki ediyor. Uygun fiyatta bir halı saha ayakkabısı seçmek isteniliyorsa, suni deriden üretilmiş halı saha ayakkabıları seçilebilir. Suni deri diğer deri çeşitlerine göre daha az dayanıklıdır ancak fiyat olarak daha uygundur. Sığır derisinden üretilen halı saha ayakkabıları daha doğal olduğu için daha sağlıklıdır. Ancak suni deriye göre daha pahalı fiyatlıdır. Kanguru derisinden üretilen halı saha ayakkabıları dünyaca ünlü sporcular tarafından da kullanılmaktadır. Fiyatı sığır derisinden üretilmiş halı saha ayakkabısına göre ucuz olsa da suni deriden üretilmiş ayakkabılara göre pahalıdır. Ayağın şeklini aldığı için oyuncunun daha rahat ve daha hızlı olmasını sağlar.