• KAPIDA ÖDEME - KREDİ KARTINA 4 TAKSİT
  • 100 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO - MAĞAZADA DEĞİŞİM

ERKEK TREKKİNG BOTLARI

Erkek trekking botları, yapı ve malzeme bakımından kaliteli olmalıdır. Trekking bir açık hava sporlarının bir türüdür. Doğada yapılan uzun ve zorlu bir yürüyüş türü olan bu sporu yapan kişilerin, bot seçimleri oldukça önemlidir. Bu zorlu parkurda ayakların ayakkabı içinde konforlu olması gerekmektedir.

Trekking Botu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Trekking sporu yapılırken tercih edilen botun dayanıklı, konforlu ve bu aktivite için tasarlanmış olması gerekmektedir. Erkek trekking botları, arazi üzerinde yürüyüşü kolaylaştıracak, kaygan zeminlere tutunabilecek ve ayak-bilek desteğini sağlayabilecek bir yapıda tasarlanmış olmalıdır. Tercih edilen botun, ağırlığı oldukça önemlidir. Ayağa yapılan fazla baskı, yürüyüş eforunu düşüreceği için esnek yapılı botlar tercih edilmelidir. Trekking botu seçilirken taban kalınlığının en az 3-4 cm olmasına dikkat edilmelidir. Trekking botu seçilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur, mevsim koşullarıdır. Hangi mevsimde yürüyüş yapılacağına göre değişiklik gösteren trekking botları, yürüyüş gücünü artırmada yardım olan unsurlardan biridir. Sıcak havalarda yapılan yürüyüşler esnasında, ayağın hava alması gerekmektedir. Kışın yapılan yürüyüşlerde ise ayağı soğuktan ve sudan koruyan botlar tercih edilmelidir. Oluşabilecek sakatlanmaların önüne geçmek için, destekli taban ve bileğe uygunluk oldukça önemlidir. Botun içinde ayaklar rahatça oynayabilmeli, herhangi bir eklemsel soruna sebep olmamalıdır. Yürüyüş yapılacak arazinin toprak ve ya taşlık olması durumunda, seçilecek olan botun hangi koşullarda maximum konfor sağladığı tespit edilmelidir.

Trekking Bot Çeşitleri

Erkek trekking botları, günümüz teknolojisi ile geliştirilerek piyasaya sürülmektedir. En iyi yapıyı sağlamak amacı ile botlar mevsim koşulları, arazi tipi gibi faktörlerin değişkenliğine göre şekillendirilmektedir. Mevsim Koşulları: Yürüyüş yapılacak bölgedeki mevsim koşullarının bilinmesi, kişisel konfor açısından tercih edilecek olan botun belirlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Trekking bot yapımında genellikle yapı malzemesi olarak derinin tercih edilmesinin en büyük sebebi, kışın soğuğu, yağmur veya kar suyunu geçirmemesi, yazın ise hava alabilmesidir. Arazi Tipi: Trekking yapılacak bölgenin arazi tipi dağlık ise tercih edilen botun tabanı sert ve dişli yapıda olmalıdır. Taşların ayağa batmaması veya kayıp düşerek sakatlanmamak adına kalın deri ve tabanlı botlar tercih edilmelidir.
₺89,99 KDV Dahil
₺115,00 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
₺119,99 KDV Dahil
₺239,98 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺119,99 KDV Dahil
₺239,98 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺189,99 KDV Dahil
₺379,98 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
1