• KAPIDA ÖDEME - KREDİ KARTINA 4 TAKSİT
  • 100 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO - MAĞAZADA DEĞİŞİM

Kadın Düz Sandalet

Kadın düz sandalet modelleri, genellikle yazın tercih edilen ayakkabılar arasında yer almaktadır. Bu ayakkabılar denizde, plajda veya günlük olarak kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Ayağı yormayacak, olabildiğince rahat ve konforlu olarak kullanıldığından dolayı uzmanlar tarafından önerilmektedir. Her ayakkabıda olduğu gibi kadın düz sandalet seçiminde de dikkat edilmesi gereken kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar sandaletin yapısındaki malzemelerin kalitesi ve görünümü ile içerisinde bulundurduğu plastik veya hasır maddelerinin vücuda herhangi bir zararı olmaması durumudur. Genellikle önü açık veya yanları açık olan sandalet modellerinin kamera kısımları (ayakkabının sağ ve sol kısmı) sağlam olması gerekmektedir. Bu durumun dışındaki üretimlerde ise bazı kişilerin ayaklarında tahriş gözlemlenebilmektedir.

Kadın Düz Sandalet Modelleri

Kadın düz sandalet modelleri, genel olarak yaz aylarında tercih edildiğinden kaynaklı önü açık olan modeller seçilmektedir. Fakat önü kapalı topuklu veya topuksuz olarak da birçok farklı ayakkabı seçeneği bulunmaktadır. Ayak problemlerinin nedeni altında, yanlış ürün seçme durumu söz konusu olmaktadır. Bunu önlemek adına sandalet seçiminde tabanı süngerli ortopedik ürünler tercih edilmesi gerekmektir. Kadın düz sandalet modelleri olarak hasır, deri, plastik, kumaş gibi fermuarlı veya fermuarsız bağcıklı veya bağcıksız birçok ürün çeşidi arasından kişilerin istediği gibi bir seçim yapabilmesi mümkündür.

Sandalet Tercihinde Dikkat Edilecek Unsurlar

Genel olarak hasır malzemesinden yapılmış olan düz ya da topuklu sandaletler tercih edildiğinden dolayı gün içinde ürünün beklenen performansı karşılayamaması gibi durumlar bir çok kullanıcının şikayetlerini dile getirmesi sonucu saptanmaktadır. Bu gibi durumlarla karşı karşıya gelmemek için hasırın kalitesi veyahut kadın düz sandalet modellerinde ayakkabı tabanının sağlam bileşenlerden yapılmış olması oldukça önemli bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Düz sandalet modellerinde iyi bir taban astarı ile tabanın birbirine montelendiği esnada, ayakkabı tabanının yerden gelecek herhangi bir cisme karşı dayanıklı olması için önemlidir. Plastik veya çelik bir destek bulunması ayak yaralanmalarını önleyecek bir durum olarak bilinmektedir. Buna bağlı olarak ayağında sağlık problemi olan kadınların düz sandalet tercih edilecekse tabanının kalın ve ortopedik olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.