• KAPIDA ÖDEME - KREDİ KARTINA 4 TAKSİT
  • 100 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO - MAĞAZADA DEĞİŞİM

Kadın Trekking Bot Modelleri

Kadın trekking bot modelleri doğa yürüyüşleri ve sporlarında kişinin emniyetini ve konforunu sağlamak amacıyla dayanıklı malzemelerden özel olarak üretilen bot çeşitleridir. Öncelikle trekkingin ne olduğunu kısaca gözden geçirmekte fayda bulunmaktadır. Trekking bir spordur ve bu spora ilgi duyanlar bilirler ki trekking ülkemizdeki sayısız doğa harikası ormanlarında yapılan uzun, yorucu ancak bir o kadar da keyifli olan yürüyüşlerdir. Trekking sporu vücudumuzda dolaşım sistemini hareketlendirmekte ve aynı zamanda kondisyonumuzu da geliştirmektedir.

Kadın Trekking Bot Modelleri Kullanım Alanları

Doğada yapılan sporlar ve yürüyüşler için ekipmanlar farklı olarak üretilmektedir. Kullanılan kıyafetler terleme, ıslanma gibi durumlar için özel kumaşlardan tasarlanır. Islandıklarında çabuk kuruyacak malzemelerden üretilmesi tercih edilir. Bu doğa yürüyüşlerinde en önemli ekipman ise ayakkabıdır. Vücudumuzun yükünü taşıyan ayaklarımızın konforu çok önemlidir. Yürüyüşlerde genel olarak kadın trekking bot modelleri tercih edilmektedir. Bunun en temel sebebi; doğada yapılan sporların çevresel faktörleri göz önüne alındığında yürürken ayağımızın basacağı zemin taş, toprak, su birikintisi, çamur gibi farklı yüzeylerde olabilir. Bu alanlarda yürürken yaralanma oranları çok daha yükselebilmektedir. Bundan dolayı trekking bot malzemeleri daha kalın, su geçirmez ve dayanıklı olmalıdır. Bu durumun yanı sıra seçilen modelin bot olması bileği de destekleyeceği için bileklerin burkulma ve yaralanma oranını azaltmaktadır. Yere daha sağlam bastığımızda kendimizi daha güvende hisseder ve daha özgür hareket alanına sahip oluruz.

Kadın Trekking Bot Modelleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kadın trekking bot modelleri arasından kendinize uygun bir model seçmek için alışverişe çıktığınızda, trekking sporu sırasında ihtiyaç duyacağınız ergonomiye ve sağlamlığa göre tercih etmeniz faydalı olacaktır. Sadece görsel olarak size hitap eden ama donanımı yeterli olmayan bot modelleri sizi kısa sürede hüsrana uğratabilmektedir. Ürünün görsel tasarımı iyi olup, teknik donanımları bu spor için yeterli olmaz ise hem maddi hem de fiziksel olarak size zarar verebilir. Gerekli sağlamlığa sahip değilse, düşebilir, yaralanabilir ve hatta sakatlık geçirebilirsiniz. Bu sebepten doğa sporları eşyaları alırken itina göstermeli ve ihtiyacınızı karşılayacak donanımdaki ürünleri seçmeniz gerekmektedir.
₺89,99 KDV Dahil
₺115,00 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
₺119,99 KDV Dahil
₺239,98 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺119,99 KDV Dahil
₺239,98 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
1