• KAPIDA ÖDEME - KREDİ KARTINA 4 TAKSİT
  • 100 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO - MAĞAZADA DEĞİŞİM

Kadın Babet Modelleri

Kadın babet modelleri günlük hayatta sürekli olarak tercih edilebilen yapısı ve farklı çeşitleri ile beraber hayatımızda yer ettiği duruşuyla çok önemli bir rol almaktadır. Giyilen kıyafetlerin altına uygun ayakkabı seçimi yapmak her kadının uğraştığı detaylardan biri haline gelmektedir. Fakat en önemlisi, ayağın yapısını bozmayacak veyahut herhangi bir zarar vermeyecek ayakkabı seçimi yapmak olarak bilinmektedir. Kadın babet, ayakkabılar arasında vücut yapısına zarar vermeyecek ayakkabılar arasında bulunmaktadır. Ancak yine de babet topuğunun ve babet tabanının ayağa zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış ve yürüdükçe vücudu yormayacak biçimde alıcıya sunulmuş olması gerekmektedir.

Babet Ayakkabı Türleri Nelerdir?

Günümüzde genel olarak yaz aylarında tercih edilen kadın babet modelleri karşımıza pek çok farklı kumaş yapısıyla ortaya çıkmaktadır. Buna bağlı olarak en çok tercih edilen babet türü, kumaş ağırlıklı olarak tasarlanmış modeller olarak bilinmektedir. Farklı babet çeşitleri de kolaylıkla müşterinin isteğine göre sunulabilmektedir. Farklı babet tercihleri arasında deri, rugan, bağcıklı ve bağcıksız olarak da seçenekler arasında yer edinmektedir. Şık veya sportif olarak karşımıza çıkabilecek kaliteli babet tercihi seçimi için, yapısındaki zarar verici plastik ve etken maddelere dikkat etmesi gerekmektedir. Sadece günlük aktivitelerde kullanılan rahat bir tercihin yanı sıra, şık davetlerde de tercih edilebilmektedir. Bunun için çeşitli rugan ve süslü babet modelleri oldukça şık bir biçimde karşımıza çıkmaktadır.

Babet Ayakkabı Tercihinin Sağlığa Etkileri Nelerdir?

Birçok kadının tercihi olan kadın babet modelleri vücudumuzdaki bazı ağrıların kaynağı olabilmektedir. Babet ayakkabı kullanmak istenilecekse özellikle babetin altına taban desteği uygulanması gerektiğini tavsiye etmektedir. Vücutta bel fıtığından diz ve kalça ağrısı sorunu olan kişilerin babet kullanımında birkaç santim topuklu tercihler yapması önerilmektedir. Aşırı babet kullanımı ayakta düztabanlığa kadar sonuç verecek veya ayak tabanı derisi kalınlaşması sonucu gibi ortaya büyük riskli problemler ortaya çıkartmaktadır. Bütün bunları anlayabilmek adına uzmanların tavsiye ettiği detay, ortopedik taban desteği kullanmak olarak bilinmektedir. Babetlerin uzun süre kullanıldığı takdirde topuk dikeni, plantar fasit yani ayakta esneklik sağlanan bağ dokusunun zedelenmesi gibi problemler nadiren de olsa ortaya çıkabilmektedir.
₺79,99 KDV Dahil
₺105,00 KDV Dahil
%24 İndirim
%24İndirim
₺79,99 KDV Dahil
₺105,00 KDV Dahil
%24 İndirim
%24İndirim
₺79,99 KDV Dahil
₺105,00 KDV Dahil
%24 İndirim
%24İndirim
1