• KAPIDA ÖDEME - KREDİ KARTINA 2 TAKSİT
  • ÜCRETSİZ KARGO - MAĞAZADA DEĞİŞİM

Ayakkabı yaşam tarzınızı yansıtıp hayat standartlarınızı iyileştirir.

Ayakkabı deyip yüzeysel bir şekilde geçmemeniz gerekli. Ayakkabılar estetiğinizi tamamlayan en önemli detay olmakla birlikte yaşam standartlarınızı iyileştiren, hayatınızı kolaylaştıran önemli argümanların başında gelir. Kimileri daha rahat edebilmek, daha şık görünebilmek amacı ile uzun araştırmalar yapıp özenle ayakkabılarını seçerken; kimileri ise ne yazık ki yalnızca yere basmamak için kullandığı bir eşya gözüyle bakıyor. Bu büyük düşünce hatasına kapılan insanlar eminiz ki sonradan fark ettiği bu önemli detay sonucunda yapmış olduğu araştırmaya binaen okuduğu bu içeriği çok daha dikkatli bir şekilde takip edecektir.

Şıklığınızı güzel bir ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz.

Oldukça şık bir yemeğe davetli olabilirsiniz. Ya da bir düğün, mezuniyet töreni, özel bir akşam gibi kendinize “özel hazırlık” yapmanız gereken durumlar olabilir. Böyle günlerde her ne kadar saçımız, giyim kuşamımız ve özellikle kadınlar açısından makyajımızla hazırlık yapılsa da; hayat küçük ayrıntılarda gizli. Erkekler açısından böyle günlerde erkek günlük ayakkabı giymek yerine oldukça şık görünümlü bir erkek klasik ayakkabı tercih etmek etkili bir seçim olur. Bu tercihinizi güzel bir takım elbise ile Kom binleyerek tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Bayanlar açışınsan işler daha kolay. Alternatifleri o kadar fazla ki bazen kolay olan zorlaşmaya başlıyor. Seçenekler çoğaldıkça seçim yapabilmek oldukça zor bir hal almaya başlıyor.  Bayanlar böyle dönemlerde daha çok şık bir stiletto tercih ediyorlar. İnce topuk yapısından rahatsız olan bayanlarsa bir başka önemli aksasuarları arasında olan kadın çantaları ile uyumlu kalın topuk kadın ayakkabılarıtercih ederek hem şıklıklarını tamamlıyorlar hem de daha konforlu bir akşam geçiriyorlar. Bu nedenle olayı yalnızca ayakkabı diyerek geçmeyin, tüm dikkatleri üzerinize çekebilmek sizin elinizde. Ayakkabının hayatımıza kattığı tek şey şıklığı değil elbette, bundan daha önemlisi sağlığımıza da direkt etki etmekte.

Rahat bir ayakkabı hayat standartlınızı değiştirir.

Gündelik hayatta mümkün olduğunca kendinizi rahat ettirebileceğiniz seçeneklere yönelmeye özen gösterin. Zaten oldukça zor bir yaşamda hayat mücadelesi veriyoruz. Stres dolu günler, geçim sıkıntıları birçoğumuzu derinden etkileyen dertler. Birde ayak ağrıları ve ayağımıza vuran ayakkabılarla mücadele etmek istemeyiz değil mi? Beyler bu nedenle ayaklarını rahat hissedebileceği erkek spor ayakkabılarını tercih edebilir. Hem ayaklarınız rahat eder hem de yoğun iş temponuzda huzurunuzu kaçıracak bir eşyanız olmaz. Bayanlar rahatlıklarını kadın spor ayakkabıları ve kadın sneaker ayakkabıları gibi tercihlerle sağlıyorlar. Spor ayakkabılar dışında topuklu tercihinde bulunan kadınlar kadın topuklu terlikleri, kadın dolgu sandalet, kadın topuklu sandalet gibi alternatiflere yönelirken, topuktan rahatsız olanlar bayanlar için kadın düz terlikleri, kadın düz sandaletleri, kadın babetleri gibi farklı alternatifler de mevcut. Bunları dışında kadın anatomik ayakkabıları gibi özel ayakkabılar da bayanların tercih edebileceği alternatifler arasında.

Peki ya çocuklarımız, yani en değerlilerimiz?

Şüphesiz ki hayat kadınlardan ve erkeklilerden ibaret değil. Her birimizin hayalini kurduğu bazılarımızın da hayallerini gerçekleştirdiği dünyanın en değerli varlıkları olan çocukları içinde özel ayakkabılar bulunuyor. Hepimiz yiyeceğimizden ve içeceğimizden kısar evladımıza yatırım yaparız. Tek benim olmasında onun olsun düşüncesi içinde oluruz. Elimizden geldiği, bütçemizin el verdiği imkânlarda kaliteli ürünlere yönelme çabasına gireriz. Kaliteyi aramız gereken en önemli eşyalardan birisi de ayakkabılardır. Kaliteli bir ayakkabı yardımıyla çocuklarımızın ayak sağlığını koruyarak ileride karşılaşabileceği birçok kritik rahatsızlığın önüne geçmeniz mümkün. Daha ilk adımlarını atmaya başladıklarında cinsiyetine göre tercih edebileceğimiz erkek bebek ayakkabıları ya da kız bebek ayakkabıları sayesinde adımlarını daha rahat atabilmeleri sizin elinizde. Ayakkabı ne kadar rahat olur, bebeğinizin ayağını ne kadar iyi kavrarsa yürümeyi öğrenmesi o kadar kolay olacaktır. Hayat hızla akıp gidiyor siz daha yürümeyi yeni öğreniyor diye gözlerinin içine bakarken bir de bakmışınız ki kocaman çocuk olmuşlar.

 Dışarıda oynayacaklar, okula gidecekler.. Üstelik ayakları devamlı büyüyecek ve bu nedenle de sık sık ayakkabı almak orunda kalacaksınız. Tercihlerinizde kaliteden asla taviz vermeyin. Genel anlamda çocuk ayakkabıları erkek çocuk ayakkabıları ve kız çocuk ayakkabıları olarak adlandırılsa tıpkı bizlerin ayakkabıları gibi farklı alternatifleri bulunuyor. Soğuk kış günlerinde onlar adımlarını atarken erkek çocuk botları ya da kız çocuk botları arasında yapacağınız bir seçim yardımıyla onları olası hastalıklardan koruyabilirsiniz. Okula gittiklerinde de değişik türlerde ayakkabı ihtiyaçları olacak. Beden eğitimi dersinde spor yaparken zorunlu olarak giyecekleri erkek çocuk spor ayakkabıları ve kız çocuk spor ayakkabıları zorunlu olarak beden eğitimi dersinde giyecekleri ayakkabı türü olmasının dışında, günlük yaşamlarında kullanabilecekleri rahat bir ayakkabı olarak ta ön plana çıkacaktır. Erkek çocukları için futbol beden eğitimi dersinde kalan bir aktivite olmaktan çıkar, sık sık yaptıkları bir aktiviteye dönüşür. Öyle özenirler ki futbolculara.. Kendilerini çim sahalara bırakamadıkları için halı sahalara yönelirler. Bir tutkudur bu onlar için. Hemen formalar, şortlar ve erkek halı saha ayakkabıları alınarak kendilerini sahaya atarlar. Tüm golleri hep kendileri atmak ister. Erkek çocuk halı saha ayakkabısı ‘nın kalitesi onların özentilerini, heveslerini gerçekleştirmesine yardımcı olmakla birlikte daha iyi bir futbol oynamasına da yardımcı olacaktır. Kız çocukları ise kendilerini evciliğe atarlar. Genelde evci yapıda olurlar. Dışarda oynamayı pek sevmeseler de kız çocuk sandaletleri onların sokakta geçireceği zaman için oldukça iyi bir alternatiftir.

Birde bakmışınız ki kocaman bir insan olmuşlar. Okullar tamamlandı artık hayata atılma vakti geldi. Bizlerde yaşlanma emareleri. Hep onları düşündük, onların iyiliği ve sağlıkları için çabaladık. Biraz da kendimize bakmamız gerekli değil mi?

Sağlığınızı düşünün, ayaklarınızı koruyun!

Kendi sağlığınızı sakın boşlamayın. Halk arasında genel bir tabir vardır, hastalık ayaklarda başlar diye. Ayaklarınızı bu nedenle sıkı korumalısınız. Özellikle kış aylarında oldukça dikkatli olun. Erkek botları ve kadın botları arasında seçiminizi yaparken alt kısmı kalın, içi yünlü sıcak tutacak ayakkabılara yönebilirsiniz. Botlar dışında farklı bir alternatif olarak karşımıza trekking botlar çıkıyor. Erkek trekking botları ve kadın trekking bot sizlerin ayaklarını koruyup hasta olmanızın önüne geçebilir. Çok soğuk ve yağışlı havalarda çizmeleri de tercih edebilirsiniz. Bayanlar özellikle dize kadar uzanan kadın çizmelerini tercih edebiliyor. Şıklığına önem veren bayanların tercihi ise kadın topuklu botlar oluyor.

Kaliteden taviz vermeyin, ayaklarınıza özen gösterin.

Ayakkabıları gördüğünüz gibi hayatımızın her anında ayrı bir önem taşıyor. Dünyaya geldiğimiz ilk andan gözlerimizi kapatana kadar geçirdiğimiz son ana kadar hayatımızın değişmez bir parçası.  Kimse ayak rahatsızlıkları içinde hayatının büyük bir bölümünü idame ettirmek istemez. Sağlığımızla ilgili birçok şeyin önüne geçemezken ayaklarımızın sağlığıyla ilgili hemen hemen bütün rahatsızlıkların önüne geçmemiz mümkün. Ayaklarımızı sıkan bir ayakkabı yüzünden ayağımızda çıkan nasırın etkisi ile ne kadar mutlu mesut yaşayabiliriz ki? Bu bizim bütün yaşam standartlımızı etkileyecektir. Gün boyu ayaklarımızı içinden çıkarıp atmak gibi bir şansımızda yok. Bu nedenle ayakkabı tercihlerine özellikle önem gösterin. Dönem dönem şık ayakkabılara yönelip giymek zorunda kalsak ta gündelik yaşamda mutlaka ayaklarınızı sıkmayacak ve ayaklarınızın rahat edebileceği konforlu ayakkabılara yönelmeye özen gösterin.